Kuidas saata ära oma neiupõlvenime...

Ühel ilusal suvehommikul helistas mulle üks armas pruut, vestlesime temaga üsna pikalt neiupõlvenime ärasaatmisest. Peale seda kõnet tekkis mul idee, et miks mitte kirjutada sellel teemal üks postitus Pulmadeks.ee pulmablogisse, kuhu koguks kokku erinevaid nime ärasaatmise võimalusi. Mõeldud tehtud, siin nad on:

*Raketiga õhku- nimi kirjutatakse paberile, see kinnitatakse raketti külge ning saadetakse suure pauguga taevasse.

*Taevalatern või heeliumiga õhupallid- natuke rahulikum variant nime taevasse saatmiseks on kasutada taevalaternat või heeliumiga täidetud õhupalle. Selle variandi puhu kirjutatakse nimi tavaliselt kas otse pallile või siis paberile, mis omakorda kinnitatakse palli külge. Heeliumiga täidetud õhupalli puhul tasub kindlasti jälgida, et õhupalli tõstevõime oleks külge riputatava paberi tõstmiseks ikka piisavalt suur. Taevalaternate kohta loe lähemalt SIIT

*Tuvidega lendu laskmine- pruut sosistab nime tuvile ning laseb seejärel linnu lendu. Selle nime saatmise viisi puhul on välja toodud kurba tõsiasja, et kahjuks ei jõua kõik linnud elavana oma koju tagasi, seega meie seda variant ei soovitaks.

*Põletamine- neiupõlvenimi kirjutatakse paberile ning seejärel süüdatakse kõigi tunnistajate nähes põlema.

*Uputamine- nimi kirjutatakse mõnele uppuvale materjalile näiteks kivile ja visatakse veekokku. Soovitame uputamisel kasutada looduslike materjale, et meie veekogud ikka puhtana säiliksid :)

*Matmine- nime võib kirjutada paberile, karbile või muule Teie jaoks tähendust omavale esemele ja siis maha matta. Ilus tava on nime peale istutada mõni taim, kes Teie neiupõlvenime kandma ja kaitsma jääb.

*Vanematele tagasi kinkimine- nimi kirjutatakse paberile või mõnele muule tähendust omavale esemele ning kingitakse vanematele tagasi.

*Vennale kinkimine- neiupõlvenime vennale kinkimise korral saab vend tulevikus nime oma naisele või miks mitte lastele edasi pärandada.

*Pudeliga vette viskamine- nimi kirjutatakse paberile, pannakse pudelisse ning visatakse vette. Meie seda varianti ei poolda, sest väga romantilise variandi negatiivne külg on see, et Teie visatud pudel võib lisaks veekogu reostamisele ka puruneda ning tulevikus kellelegi haiget teha.

*Veelatern, pärg või laev- kõigil kelle pulmad toimuvad mõne veekogu ääres on võimalik oma nimi veepeale ujuma saata.

*Postiga võõrale maale saata- miks mitte saata oma nimi koos selgitava kirjaga mõnele sinu jaoks tähendust omavale maale.

*Hääletades nime saatmine- võimalu on kinni pidada mõni mööduv auto ja paluda juhuslikul möödujal oma nimi kaasa võtta.

*Tähendusega nimed- kõige lihtsam on tähendust omavate perekonnanimedega. Minu neiupõlvenimi oli Roosileht. See pakkus mulle võimaluse võtta roosi kroonlehed ning puistata need voolavasse jõevette, kus nad vaikselt merepoole edasi ujusid.

Loodame, et see nimekiri pakub nii mõnelegi tulevasele pruudile mõtteainet, mida oma neiupõlvenimega pulmapäeval teha :)

Kui kellelgi on veel vahvaid ideid, kuidas oma neiupõlvenime ära saata, siis palun kindlasti kirjutage need postituse kommentaaridesse, võib-olla on see kunagi mõnele tulevasele pruudile abiks :)